Wielkopolska IV Liga ma nowego sponsora tytularnego – a właściwie tego samego co rok temu. Artbud Group pozostaje partnerem ligowym także w sezonie 2025/26. Rozgrywki właśnie ruszyły.
Tuż przed startem sezonu w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie klubów. Omówiono kwestie organizacyjne, ustalono harmonogram i formalnie zainaugurowano rozgrywki. To standardowy rytuał przed każdym sezonem – ale daje klubom poczucie, że grają w czymś, co ma strukturę i jest traktowane poważnie.
Co daje sponsoring ligi na tym poziomie
IV liga to szczebel, na którym gra się jeszcze z pasją, a nie z kontraktem. Zawodnicy łączą piłkę z pracą lub studiami, trenują kilka razy w tygodniu i wyjeżdżają na mecze w weekendy. Dla wielu to najwyższy poziom, do którego dotarli – i grają tak, żeby to pokazać.
Artbud Group angażuje się w ten poziom rozgrywek od dłuższego czasu. Nie chodzi o prestiż pierwszej ligi – chodzi o lokalny futbol, który dzieje się na poznańskich i wielkopolskich boiskach bez fleszy i transmisji telewizyjnych. To środowisko warte wspierania.
Sezon 2025/26 właśnie się zaczął. Tabela będzie się pisać mecz po meczu.


